Masáže

Relaxační masáž

Jak už název napovídá, jde o masáž, při níž je hlavním cílem dopřát tělu zbavení napětí a stresu. Masáž se provádí pomalými pohyby pro uvedení těla i duše do klidného a pohodového stavu. Tato masáž kromě již výše zmíněného umí uvolnit ztuhlé a bolavé svaly, podporuje krevní i lymfatický oběhový systém a pomáhá vyloučit z organismu toxické látky.

 

Sportovní masáž

Každý, kdo provozuje aktivně nějaký sport, zná pocit unavených, bolestivých nebo natažených svalů. Právě pro ně je určena tato masáž, která speciálními tahy a hmaty umí tělo zotavit, ale také připravit ho k novým výkonům. Každá sportovní masáž má svá specifika v závislosti na tom, co daný sportovec právě potřebuje a na základě konzultace se poté příslušná masáž provádí.

 

Reflexní masáž

Jde o zcela specifickou masáž, která pracuje se vzájemným propojením nervových vláken a jednotlivých orgánů v těle. Reflexní masáž vychází z tradiční čínské medicíny. Nejčastěji se provádí na ploskách nohou a dlaní, kde působí na konkrétní reflexní body. Metoda je vhodná při onemocnění kloubů a páteře, při revmatických a artrotických potížích, dále pak u poúrazových stavů nebo onemocnění útrobních orgánů. Velmi dobře funguje i u poruch prokrvení.

 

Lymfatická masáž

Lymfatické masáže (lymfodrenáže) aktivují tok lymfy v lymfatickém systému, který je významnou součástí imunitního systému. Lymfatický systém je zodpovědný za sběr a odplavování odpadních látek z tělesných tkání. Za normálních okolností protéká lymfatickým systémem denně zhruba 4 litry tekutin obsahující vodu, bílkoviny, tuky, soli, odumřelé buňky, bakterie a látky vzniklé jako odpad metabolických procesů.

 

Přístrojová lymfodrenáž

Přístrojová lymfodrenáž funguje na principu intermitentní přístrojové komprese (presoterapie). Pracuje s postupující tlakovou vlnou umožňující kompresní lymfodrenáž. Masáž končetin se odehrává na základě komprese vzduchem nafukovaných návleků, do kterých je vzduch vháněn hadicovým systémem. Nafukováním jednotlivých komor speciálních návleků se ve stanovených intervalech vytváří zvolna postupující tlak, který účinně nahradí nefungující svalovou pumpu. Vznikají jemné, rytmické tlakové vlny.

Přístrojová presoterapie je pacienty velmi pozitivně vnímána jako příjemný a účinný druh léčby otoků. V končetinách vytváří pocit lehkosti a zmenšuje jejich objem.

 

 

Laser

Laserová terapie je neinvazivní terapeutická metoda založená na aplikaci nízkoenergetického monochromatického, koherentního záření ve formě laserového paprsku. Laserový paprsek je v tkáních absorbován a jeho energie je předána buňkám tkáně k obnovení jejich normální funkce. Účinek je především biostimulační, regenerační, protizánětlivý a protibolestivý na základě vyvolaných fotochemických reakcí. Nízkoenergetická laserová terapie je určena především k léčbě bolestivých poruch pohybového aparátu a k léčbě traumatických a zánětlivých stavů kůže, sliznic a měkkých tkání.

 

Biolampa

Světlo, které dopadá na pokožku, je z 96% absorbováno tkání a proniká do organismu, kde se rozptýlí a absorbuje. Tato světelná energie pak spouští chemické reakce v těle, zvláště pak hojivé reakce v buněčných procesech. Působení biolampy se velmi osvědčilo zvlášť při bolestech kloubů, páteře a celého pohybového systému, revmatismu, poranění vazů a šlach či poranění kůže.

 

Bahenní zábaly

Bahno je přírodním pomocníkem pro léčbu mnoha neduhů, jeho účinky jsou známy již po staletí. Při bahenních zábalech tělo vstřebává velké množství vitamínů a minerálů a regeneruje se tím. Tyto zábaly mají posilující a uvolňující účinek pro celý organismus, zvláště pak při bolestivých stavech svalů, kloubů a celého pohybového aparátu. Působí také proti celulitidě a různým typům kožních onemocnění a podporují krevní oběh.

 

Baňkování

Baňkování je tradiční čínská léčebná metoda. Pomáhá při bolestech zad, páteře, kloubů, svalů, onemocnění krevního oběhu i migréně. Celkově ovlivňuje funkci vnitřních orgánů. Tělo se během terapie okysličuje, detoxikuje a dochází k okamžité úlevě. Baňka se umístí na tělo, kde vytvoří podtlak a ovlivní tak látkovou výměnu ve svém okolí. Díky tomu dochází ke zlepšení imunity, metabolismu a fungování vnitřních orgánů. Po baňkování sice někdy zůstávají kruhy, ale ty do týdne zmizí. Po terapii baňkami se doporučuje více pít. Tato metoda se dá výborně kombinovat s různými masážními technikami.

 

Tejpování (taping)

Tejpování podporuje léčbu velkého počtu problémů s pohybovým aparátem, snižuje bolestivost, zlepšuje průtok lymfatického systému. Aplikace umožňuje zkrátit dobu rehabilitace a urychlit rekonvalescenci. Cílem této techniky je, aby byl zachován plný rozsah pohybu pro kůži, klouby a svaly, a tím umožnit aktivovat léčebné mechanismy těla.

Doporučení: Před aplikací musí být kůže suchá, odmaštěná, oholená. Po nalepení tejpování se lze sprchovat, koupat nejméně za 2 hodiny. Sportovat po 45 minutách. Nedoporučuje se po dobu aplikace tejpování saunovat. Tejp se nechává maximálně 5 dní a pak 24 hodin bez tejpu do dalšího nalepení.

CENA:  1 cm-5 Kč

Speciální druhy tapingu

Lymfotaping – používá se při lymfedému, což je porucha lymfatického systému, kdy v něm dochází k otoku, který brání přirozenému a plynulému toku lymfy.

Kyneziotaping – používá se při momentálním postižení šlach, svalů a kloubů, k navrácení jejich funkčnosti a hybnosti