Rehabilitace

Cvičení

Je vhodné pro všechny, kteří trpí bolestmi zad, svalů a kloubů, ať už v důsledku úrazů, nadměrné zátěže nebo vrozených dispozic. Při rehabilitačním cvičení vám zmírníme bolesti, naučíme vás správnému držení těla a společně posílíme svaly a rozhýbeme klouby tak, abyste byli v co nejlepší fyzické kondici.

 

Techniky měkkých tkání

Do měkkých tkání řadíme kůže, podkoží, svaly a vazivový obal svalů. Pokud jsou všechny tyto měkké tkáně zdravé, reagují vůči sobě vzájemným posunem a jsou uvolněné. Problém nastává v okamžiku, kdy se tento vzájemný posun a protažení setkává s odporem. To způsobuje ztuhnutí tkání a jejich přilnutí k sobě, což vede až ke vzniku lokálních ztvrdlin. K těmto potížím dochází především po úrazech, v důsledku nemoci či přetížení. Tento stav je nutné včas diagnostikovat a léčit, protože působí bolest a narušuje pohyb. V rámci rehabilitační techniky měkkých tkání ošetřujeme též jizvy.

 

Mobilizace kloubů

Někdy se stane, že se kloubní hlavice zablokuje a nemůže se volně pohybovat, v tom případě hovoříme o tzv. blokaci kloubu. Tento stav může vzniknout jak při špatném pohybu, tak při asymetrické zátěži vlivem špatného držení těla při běžných činnostech jako je sezení či chůze. V případě blokace kloubu je nutno kloub uvolnit, tedy mobilizovat, protože způsobuje bolesti a tento stav se sám od sebe nezlepší. Při mobilizaci kloubů vás také naučíme správnému držení těla, aby se vám blokace kloubů nevracela.

 

 

Vířivé koupele horních a dolních končetin

Vířivé vany a nádoby pracují na oběhovém principu, kdy je voda nasávána čerpadlem a následně vracena ovzdušněná tryskami zpět. Silný proud vody o teplotě 36°C až 37°C má relaxační a uvolňující účinek. Z tohoto důvodu se používá hlavně na uvolnění a regeneraci svalů při poúrazových stavech, bolestech pohybového aparátu, ale také například při artrotických onemocnění. Příznivě také zmírňuje respirační choroby a alergie.

 

Parafínové zábaly

K těmto zábalům využíváme speciální parafínový vosk obohacený o vitamín E, který má velmi blahodárné účinky. K jeho hlavním kladům patří to, že prohřívá svaly, prokrvuje pokožku a zvyšuje krevní oběh, samozřejmě také pomáhá uvolňovat bolestivé a ztuhlé klouby. Kromě toho má i estetické účinky, díky kterým se otevírají a pročišťují póry, změkčuje se ztvrdlá kůže a zmírňuje se celulitida. Tuto metodu využíváme především při bolestech pohybového aparátu a také při revmatických a artrotických potížích.

 

V rámci rehabilitace používáme také tyto přístroje:

Více o nich ZDE